Zalążki nauki grania
Marzec 20, 2013 — 14:08

Przeważnie pod wpływem jakiegoś pomysłu wynikającego z tymczasowego zauroczenia lub również oczarowania tym instrumentem, większa część młodych osób determinuje się na zajęcia gry na gitarze. Z przykrością stwierdzam, co innego jest zobaczyć i słyszeć kogoś prawidłowo grającego na gitarze i wyczyniającego z nią przemożne cuda, a zupełnie odmiennie wziąć ów instrument do ręki i wystartować grać na nim we własnym zakresie.

I niemniej gitara może wyglądać tak naprawdę na niewiele zawikłany sprzęt, to niemniej jednak przyuczenie się grania na niej istotnie będzie zaprzątało wiele czasu popartego morzem prób i błędów.

Oczywiście elementarne chwyty oraz akordy poznajemy najczęściej już po kilku pierwszych profesjonalnie prowadzonych lekcjach. Nie mniej jednak do doskonałego ujarzmienia gry na tym instrumencie pochłaniane będą długie lata praktyki. W tym miejscu niesłychanie prosze zapoznać sie z propozycją Warszawskiej szkoły – bas. Opanowanie gry i dojście do mistrzowskiego artyzmu będzie podległe także od tego czy my sami trzymamy, chociaż w minimalnym stopniu jakieś nadzwyczajne predyspozycje w charakterze gry na gitarze.

Z przykrością stwierdzam w wypadku, jak jesteśmy skończonym beztalenciem choćby najdłużej pobierane lekcje gry na gitarze zupełnie, w żadnym razie nie będą w stanie przyczynić się do owego żebyśmy naruszyli zdeterminowany nam tym faktem jakikolwiek zakres naszych możliwości.