Strata pracy i jej rezultaty
Styczeń 17, 2013 — 21:06

Psychoterapia jest specjalną formą pomocy skierowaną do postaci, jakie maja paradoksy właściwości psychologicznej. Nader nieraz nawet te kłopoty nie dotyczą bezpośrednio natury psychologicznej, tymczasem mają wpływ na naszą na ogół złożoną psychikę.

Przykładem i to bardzo aktualnym może być tu strata zatrudnienia. Jest nadzwyczaj oczywistym, że po informacji o utracie roboty osoba ma tak bywa bardzo złe samopoczucie. Niezwykle nieraz taka informacja jest po prawdzie silnym ciosem, ponieważ osoba, która się o tym dowiedziała zdoła być wyłącznym żywicielem rodziny. Co wobec tego?

Zazwyczaj rozpoczynają się pojawiać chwile zwątpienia, człowiek łazi dużo częściej zasępiony, staje się nierzadko nader wojowniczy względem członków własnej rodziny. W owym czasie naturalnie zdoła pomóc nas psychoterapeuta. Psychoterapeuta na zgrupowaniach z nami wspomoże nam trochę innym sposobem rzucić okiem na nasze dylematy.

Wielce często psychoterapia indywidualna uwidoczni nam, iż utrata roboty nie jest końcem, lecz jest początkiem w każdym calu czegoś innego. Pomoc psychoterapeuty pozwoli rzucić okiem na szklankę wody do połowy wypełnioną, a nie na wpół pustą.

Totalnie inne nastawienie i kłopot może okazać się absolutną błahostką. W takim przypadku powinno się niekiedy, gdy coś nas trapi sięgnąć po pomoc psychoterapeuty i w istocie po psychoterapię indywidualną.