Niesłychanie specyficzna wieczerza
Grudzień 24, 2012 — 14:02

24 grudnia. Ogromnie magiczna data. Może nie dla wszystkich, tymczasem dla ogromnie wielu ludzi jest owo rzeczywiście ogromnie unikalny czas. Wypełnia się wyczekiwanie na pewne z najlepszych świąt. Ludzie po 4 tygodniach adwentu usiądą do stołu, do wspólnej kolacji. Bardzo wiele osób ma po takiej kolacji ambarasy z żołądkiem. Na wieczerzy jedzą nadto dużo.

Lecz weź tu się powstrzymaj, gdy na stole pojawiają się właściwie ogromnie kapitalne potrawy, a niektóre pojawiają się tylko raz w roku. Od grzybków przez barszcze po ciasteczka i rozlicznego gatunku torciki. Być może nie na każdym stole są wspomniane torty, jednakże osobiście znam kilka osób, gdzie takie torty nie tylko pojawiają się, ale torty na zamówienie. Jaka jest odmienność? No taka, iż dogłębnie widać, iż taki tort na stole jest niesłychanie wart uwagi jako że umyślnie go się zamawia.

Po cudnej wieczerzy z tymi wszystkimi potrawami rozpoczynamy czuć skutki jedzenia wszystkich przyrządzanych potraw. Najdziwniejsze jest owo, że co roku popełniamy ów sam błąd.

W pewnej mierze zgodnie z tradycja powinniśmy wszystkiego uszczknąć i naprawdę idziemy za tradycją. Jednakże nie kosztujemy, a zajadamy się tymi wszystkimi potrawami. Wynik może być jedynie jeden. Większość z nas, już niebawem przypomni se o czym jest w tym miejscu mowa.