Psychoterapia małżeńska u psychologa
Grudzień 15, 2012 — 21:20

Niezwykle wyniszczające są dzisiaj rozwody, a co sporo gorsze i dziwne, co rusz systematyczniej do nich dochodzi. Też i u nas w Polsce mamy do działania z solidnym przyrastaniem liczby rozwodów w przeciągu roku, porównując ewidentnie podziałkę do lat poprzednich.

Czy jest dalej jakaś szansa i dla waszego związku? Może nie ma między wami dużego porozumienia, może de facto w tym momencie wystajecie na bezdrożu, każde samodzielnie patrząc w inną stronę, jednakże wciąż jest w was wola walki o owo, ażeby znów być razem i czuć się po prawdzie szczęśliwym? Teraz obraz małżeństwa istnieje aktualnie kompletnie inny, niźli to było swego czasu. Obecnie każdy w związku żyje bez mała samodzielnie, na osobisty rachunek.

Osobne konta, samodzielne grona przyjaciół. Non stop mniej w nas partnerstwa, a wyjątkowo chodzenia na kompromisy. To, iż stajemy się autonomicznymi jednostkami przemawia podobnie o tym, że nie będziemy akceptować inności drugiego człowieka. Darujcie, niemniej jednak jaki zatem jest inny sposób na wspólne trwanie pod jednym, dachem, jak nie kompromis oraz szukanie wspólnych, trafnych rozwiązań? Podczas gdy obchodzimy rozmowy, dyskusje i wysłuchanie drugiej strony, w takim razie już zdoła wspomóc tylko psychoterapeuta i jego wsparcie.

Po prawdzie tu nie ma co się wstydzić, żeby się o takie wsparcie ubiegać. Dzisiaj nawet zdrowe, niezmiernie szczęśliwe układy bywają na psychoterapię, aby móc się poprawniej zrozumieć, a nikt inny jak psychoterapeuta lepiej nam tamtego nie przybliży.