Rozsądny dyrektor
Grudzień 7, 2012 — 21:32

Posiadacz firmy, który uważa, iż odpowiedni zatrudniony to ten, którego można wyzyskiwać jest raczej niezmiernie beznadziejnym przedsiębiorcą. Wszelki biznesmen, który ma jakiekolwiek zrozumienie o biznesie kompletnie wie, iż nawet najmocniejsze dokręcanie śruby, korzystając z maszynowego stwierdzenia, zazwyczaj zerwie gwint.

W naszym wypadku pracobiorca, bądź zrezygnuje ze swojej roboty, lub zacznie produkować błędy. Błędy, jakie mogą niesłychanie silnie łupnąć w naszą organizację. W tej chwili można, a nawet trzeba zadać zapytanie. To cóż idzie zrobić, ażeby kadra w wyższym stopniu przykładali się do własnych robót. Wolno ich jak najbardziej zmotywować.

Jedynie w owym zachęcaniu nie chodzi o straszenie pracownika utratą pracy. Nie chodzi nawet o kasę, którą wolno by pracownikowi doliczyć do wypłaty. Idzie zdziałać w całości coś odmiennego. Idzie najlepszych pracowników wydelegować na pewne zajmujące szkolenia (coaching ewentualnie kursy sprzedażowe). Takie kursy w zasadzie będą od groma lepszym wyjściem. Nie wyłącznie mamy kompletnie innowacyjną strategię motywacji, lecz zyskujemy przyuczonego pracownika.

Jeżeli firmy szkoleniowe wyprawią kurs w nader interesującym miejscu, to można nawet zintegrować pracowników ze sobą. W tej okolicy zyskujemy nie zaledwie nauczona kadrę, lecz i nadzwyczaj na maksa zgraną ze sobą.