Pragniemy począć grać na gitarze
Grudzień 7, 2012 — 21:24

Osoba, która reflektuje wnet zacząć naukę gry na gitarze powinna poważnie zastanowić się nad wyborem dobrej gitary. Jest owo nader ważne, ponieważ dla zielonych najlepszym wyjściem będzie chyba gitara klasyczna. Nie znam przypadku gdzie rozpoczynano edukację od innego gatunku rzeczonego instrumentu.

Ewidentnie nie mam w tym miejscu na myśli ludzi, które kupują sobie gitarę elektryczną oraz we własnym zakresie próbują wyszkolić się na owej rzeczy grać. W dzisiejszych czasach jest to stosunkowo bezproblemowe. Starczy nam internet. Poszukujemy strony www gdzie idzie zidentyfikować chwyty, są dostępne obrazy na Youtube. Można w związku z tym własnym sumptem tego się nauczyć.

Według mnie tymczasem taka samoistna nauka nie da nam tyle co osoba, która nader porządnie zna się na tym i udziela lekcji gry na tym zachwycającym instrumencie. Osoba taka zdoła już na początku zakomunikować czy nadamy się jako budulec na możliwego gitarzystę w przyszłości.

Ewidentnie nauczyciel musi być zawodowcem i nie może mu zależeć wyłącznie na kasie. W przeciwnym razie nawet jak będziemy zupełnym beztalenciem, to i tak będziemy pobudzani do dalszej nauki i finansowania jej.

Trzeba w związku z tym przy poszukiwaniu nauczyciela przetestować opinie od jego uczniów, być może jest pomiędzy nimi ktoś kto w tej chwili do czegoś doszedł. Aktualnie głównie pożądane byłoby na to zwracać uwagę.