Kilka wariantów uwielbiam
Grudzień 7, 2012 — 21:26

Z jakiej przyczyny jakaś osoba lubi pałaszować wszystkimi ciastami, a druga smakuje jedynie pewnym zdecydowanym wariancie? Absolutnie nie ogarniam osób, które zajadają się różnorodnego rodzaju tortami. Nie chodzi nawet o to, że są one w większości wypadków prawdopodobnie słodsze niźli drugie ciasta, lecz o to, że są osobliwie mokre w środku.

Ja zupełnie nie lubiłem tortów, niemniej jednak niezmiernie uwielbiam rozmaite ciasta. Wzorem takiego ciasta jest tu miodownik. Moja towarzyszka życia piecze go wyłącznie raz w roku. Bodaj to jest zagadka tamtego, iż faktycznie ubóstwiam to ciasto. O ile mi piekła miodownik co parę tygodni, to widać bym tak za nim nie przepadał. Chyba im dłużej się na coś oczekuje tym jest to smaczniejsze.

Inne ciasta, jakimi też się mogę zajadać to tak nazywane muffinki. Te rzecz jasna jadam znacznie regularniej, ale tu właściwie co tydzień można wypiekać gruntownie odrębny typ tych pyszności.

Torty nie są osobnymi wypiekami, jakich staram się wystrzegać. Drugim wariantem słodkości są serniki. Tych również osobliwie nie lubię, jednakże są tutaj rodzaje, które zjem nawet z dużym smakiem. Bodaj te warianty przynależą do serników na ciepło, bądź jakoś tak to się tytułuje.

Nie powinno się chyba dopowiadać, iż najwięcej można się objeść ciastami przy okazji wielorakich świąt. Niesłychanie dobrze się układa, gdyż jedne są w tym momencie niesłychanie blisko.